Меню Закрити

Linux Mint (звучить, як «Лінукс Мінт», Mint перекладається укр. м’ята) — серія дистрибутивів Лінукс на основі Ubuntu та Debian, орієнтованих на простоту використання, навіть якщо порівняти з Ubuntu. Linux Mint заснований на пакетній базі Ubuntu, яка повністю сумісна з ним, але істотно відрізняється підходом до організації інтерфейсу користувача і підбором застосунків за замовчуванням. Розробники Linux Mint надають десктоп-оточення, відповідне класичним канонам організації робочого столу, яке є звичнішим для користувачів, котрі не приймають нові методи побудови інтерфейсу Unity і GNOME 3. Для завантаження доступні DVD-складання на базі оболонок MATE, Cinnamon, Xfce і KDE.

Офіційний сайт: https://linuxmint.com

Сторінка завантаження: https://linuxmint.com/download.php


LibreOffice — вільний та крос-платформовий офісний пакет. LibreOffice працює на операційних системах Microsoft Windows, Gnu/Linux та Mac OS X i є одним з провідних вільних аналогів Microsoft Office.

Основним форматом файлу LibreOffice є відкритий формат офісних документів OpenDocument. Окрім того, LibreOffice підтримує формати Microsoft Office та інших офісних пакетів для досягнення максимальної сумісності.

Офіційний сайт: https://www.libreoffice.org

Сторінка завантаження: https://www.libreoffice.org/download/download


Audacity — вільний багатоплатформений редактор звукових файлів, орієнтований на роботу з декількома доріжками. Дозволяє виконувати такі функції, як редагування звукових файлів (Ogg Vorbis, FLAC, MP3 і WAV), запис, оцифрування звуку, зміна параметрів звукового файлу, накладення треків і застосування ефектів (наприклад, приглушення шуму, зміна темпу і тону).

Програма була випущена і розповсюджується на умовах GNU GPL. Працює під GNU/Linux, Mac OS X, Microsoft Windows, та іншими операційними системами.

Офіційний сайт: https://www.audacityteam.org

Сторінка завантаження: https://www.audacityteam.org/download/


OpenShot Video Editor — вільна (GPLv3) система нелінійного відеомонтажу початкового рівня. Програма написана на мові Python з використанням модуля PyGTK і базується на фреймворку MLT, який створений лідером відомої системи нелінійного монтажу Kino і використовується в редакторі KDEnlive. Завдяки залученню бібліотек проекту FFmpeg, OpenShot підтримує велику кількість всіляких форматів відео, аудіо та зображень (включаючи повну підтримку SVG).

Офіційний сайт: https://www.openshot.org/uk/

Сторінка завантаження: https://www.openshot.org/uk/download/


Scribus — програма з відкритим кодом для комп’ютерної верстки (DTP). Існують версії для Linux, Unix, Mac OS X, OS/2 і Windows. Позиціонується як відкрита та безплатна альтернатива Adobe PageMaker, QuarkXPress та Adobe InDesign. Розповсюджується на умовах GNU General Public License.

Scribus може використовуватися для створення макету сторінок та підготовки файлів для друку. Також Scribus може створювати PDF файли і форми.

Офіційний сайт: https://www.scribus.net

Сторінка завантаження: https://sourceforge.net/projects/scribus/files/scribus/1.4.7


Inkscape — вільний редактор векторної графіки з можливостями, подібними до можливостей Illustrator, Freehand, CorelDraw, або Xara Xtreme. Програма ліцензована за умовами GNU General Public License. Програму створено на основі набору бібліотек для побудови графічного інтерфейсу GTK+ та додатка для створення програм мовою C++ до цієї бібліотеки (gtkmm).

Рідним форматом запису програми Inkscape є SVG, підтримує читання і запис зображення у форматах SVG, OpenDocument Drawing, DXF, PNG, WMF, EMF, sk1, PDF, EPS, PostScript. Програма може використовувати згладжування, регулювання прозорості, створення градієнтів заповнення, має вбудований набір готових шаблонів (напр. стрілок), може працювати з векторними шрифтами. Перевагою програми є широкий набір ефектів, які можна застосовувати для створення різноманітного роду зображень художнього та дизайнерського призначення.

Офіційний сайт: https://inkscape.org

Сторінка завантаження: https://inkscape.org/release/inkscape-0.92.3/


Lazarus — вільне середовище розробки програмного забезпечення для компілятора Free Pascal Compiler. Інтегроване середовище розробки надає можливість багатоплатформової розробки застосунків в Delphi-подібному оточенні.

Дозволяє відносно легко переносити Delphi-програми з графічним інтерфейсом в різні операційні системи: Linux, FreeBSD Mac OS X, Microsoft Windows.

Офіційний сайт: https://www.lazarus-ide.org

Сторінка завантаження: https://www.lazarus-ide.org/index.php?page=downloads


Скретч (англ.Scratch)— інтерпретована динамічна візуальна мова програмування основана і реалізована на Squeak. Завдяки динамічності, вона дає змогу змінювати код навіть під час виконання. Мова має за мету навчити дітей поняттю програмування і дає змогу створювати ігри, анімації чи музику. Scratch — середовище програмування, яке дозволяє дітям створювати власні анімовані та інтерактивні історії, ігри і інші витвори. Ними можна обмінюватися всередині міжнародної спільноти, яка поступово формується в мережі Інтернет. Середовище програмування можна безкоштовно завантажити і вільно використовувати у шкільній чи позашкільній освіті.

Офіційний сайт: https://scratch.mit.edu

Онлайн версія: https://scratch.mit.edu/projects/editor/

Сторінка завантаження: https://scratch.mit.edu/scratch_1.4/


GCompis — відкрите навчальне програмне забезпечення для дітей віком від 2 до 10 років. У нього понад 100 призначень:

  • Вивчення ПК: клавіатури, миші…
  • Алгебра: таблична пам’ять, обрахунки…
  • Наука: замок каналу, водний цикл, субмарина, електричне моделювання…
  • Географія: розміщення країни на мапі…
  • Ігри: шахи, судокан…
  • Читання: практика читання…
  • Інше: визначення часу, складання картин відомих художників, векторні малюнки, створення карикатур…

GCompris доступний для Linux, Mac OS X, Microsoft Windows та інших операційних систем.

Офіційний сайт: https://gcompris.net/index-uk.html

Сторінка завантаження: https://gcompris.net/downloads-uk.html

* Версія для Windows неповна. Для отримання повної версії необхідно придбати код активації.

* Версія для Linux повна і безкоштовна.


Tux Paint — вільна програма для малювання, орієнтована на маленьких дітей. Спочатку була створена для GNU/Linux, але зараз доступна і для Microsoft Windows, Apple MacOS X, BeOS та інших платформ. Багатомовний інтерфейс (зокрема російська, українська).

На відміну від могутніх графічних редакторів типу Photoshop чи GIMP, Tux Paint розрахований на дітей від трьох років. Тому інтерфейс зроблений яскравим та максимально зрозумілим а дії мають цікавий звуковий супровід. Всі елементи представлені у вигляді іконок, щоб програмою могла користуватися навіть дитина, яка не вміє читати. Збереження і відкриття раніше збереженого зображення не вимагає уявлення про файлову систему. Для швидшого освоєння програми дитиною, передбачений мультиплікаційний помічник — пінгвін Tux, який підкаже, для чого потрібний той або інший інструмент, і дасть пораду до кожного діалогу в програмі.

Офіційний сайт: http://tuxpaint.org

Сторінка завантаження: http://tuxpaint.org/download/

* варто додатково встановити штампи