Меню Закрити

19. Створення простої веб-сторінки


Створи просту веб сторінку за зразком

*Заголовок 1 рівня, основний шрифт 5 розміру


Файли-заготовки:

Текстове наповнення

“Паскаліна”

Калькулятор Паскаля — механічний калькулятор створений у 1642 році французьким математиком, фізиком, літератором та філософом Блезом Паскалем.

Машина Паскаля являла собою механічний пристрій у вигляді шухлядки з численними, пов’язаними один з одним зубчастою передачою, шестернями. Числа вводилися в машину за допомогою відповідного повороту набірних коліщат. На кожне з цих коліщат, що відповідали одному десятковому розряду числа, були нанесені поділки від 0 до 9. При введенні числа, коліщатка прокручувалися до відповідної цифри. Зробивши повний оберт надлишок над цифрою 9 коліщатко переносило на сусідній розряд, зсуваючи сусіднє коліщатко на 1 позицію. Перші варіанти «Паскаліни» мали п’ять зубчастих коліс, пізніше їх кількість збільшилася до шести або навіть восьми, що дозволяло працювати з великими числами, аж до 9999999.

Відповідь з’являлася у верхній частині металевого корпусу. Обертання коліщат було можливе лише в одному напрямку, виключаючи можливість безпосереднього оперування від’ємними числами. Тим не менше, машина Паскаля дозволяла виконувати не лише додавання, але й інші операції, але вимагала при цьому застосування досить незручної процедури повторення складання. Віднімання виконувалось за допомогою доповнень до дев’ятки, які для допомоги користувачу з’являлися у віконці, розміщеному над виставленим оригінальним значенням.

Фон сторінки та зображення:


Відео демонстрація виконання завдання

*Рекомендується переглядати в окремому вікні та з якістю не нижче 720р